پوشش اسلامی

سیدحسینی ضمن اشاره به این سخن آیت‏الله جوادی‏آملی که فرمودند «دینی که بدون تعقل و تفکر باشد، به فنا و نابودی می‌رسد»، گفت : دین باعث آرامش قلب و روح می‏شود ولی باید در آن تفکر و تعقل کرد.

وی در رابطه با شایعات مربوط به پایان دنیا در 21 دسامبر گفت: مسلمان‏ها با استناد به قرآن که علم پایان دنیا را منحصراً در اختیار خدا می‏داند، به این شایعات توجهی نمی‏کنند.

استاد دانشگاه شاهرود با اشاره به موضوع مهدویت و ظهور حضرت مهدی(عج) افزود: مؤمنان می‏دانند طبق وعده الهی، تا امام زمان(عج) ظهور نکنند، دنیا به اتمام نمی‏رسد.

شبهات باید با دلایل عقلی رفع شود

یک کارشناس مسایل مذهبی نیز گفت: مسئله مهم در حلقه‌های صالحین، برطرف کردن شبهات با دلایل عقلی است و مادامی که برابر آنها استدلال منطقی و عقلی نباشد، شبهات برپاست.

حجت‏الاسلام مصطفی غائبی اظهار داشت: نفس اجرای کار تربیتی بسیار مهم است؛ اما اجرای دقیق مسایل تربیتی در حلقه‏های صالحین اهمیت بیشتری دارد.

وی افزود: اگر برنامه‏های تربیتی درست اجرا شود، نتیجه‌ای را که می‌خواهیم از حلقه‌های صالحین به دست آوریم، محقق می‏شود.

این کارشناس مسایل مذهبی اظهار داشت: باید بدانیم که برای پاسخ دادن به شبهات نوجوانان و جوانان باید دلیل عقلی بیان کنیم؛ چرا که این قشر زیاد به نقل توجه نمی‏کند و باید ابتدا آنان را از نظر دلایل عقلی توجیه کرده و بعد در کنار آن، از نقل روایات و قرآن استفاده کنیم تا مسئله برای جوانان تبیین شود.

غائبی ادامه داد: باید در حلقه‌های صالحین، حس گفت‏وگو و بحث و تبادل نظر را بین جوانان تقویت کرد تا این قشر جامعه بتواند حرف‌های خود را زده و حس سخنوردی و دیده شدن در آنها تقویت شود تا در آینده نیروهای مفیدی باشند.

وی بیان داشت: باید در حلقه‌ها به قرآن، روایت، وصیت‌نامه و زندگی شهدا و همچنین منویات رهبر معظم انقلاب توجه کرد و در هر جلسه، با برنامه‌ریزی و دخیل کردن اعضا از آنها برای هر کدام از این مباحث فردی را تعیین کرد.

این کارشناس مسایل مذهبی با تاکید بر لزوم ایجاد حس رفاقت، مودت و همدلی بین سرگروه و متربیان خاطرنشان کرد: باید این شرایط در حلقه‌ها ایجاد شود؛ چرا که اگر این‏گونه شد و متربیان به شما اعتماد کردند، حتماً در پیشبرد اهداف خود موفق خواهید شد و با تسلط و آگاهی می‌توانید مشکلات آنها را رفع و در جهت رشد آنها تلاش کنید.

/ 0 نظر / 23 بازدید