فتنه سال 88 بسیار پیچیده بود/ ‌‌‌جشنواره فیلم عمار

وی تاکید کرد: نام جشنواره مردمی فیلم، از نام صحابه‌ عمار انتخاب شده زیرا عمار کسی بود که در زمانی که حق و باطل در هم تنیده شده بود و خوارج با پیشانی پینه بسته در مقابل حضرت علی(ع) می‌ایستادند و فریاد الحکم‌الله را می‌دادند در محافل سخنرانی می‌کرد تا مسیر حق از باطل را روشن سازد.

مشاور سابق هنری رئیس جمهور یادآور شد: عمار توانست با سخنرانی‌های خود بیش از نیمی از خوارج را از مسیر باطل و رو در رویی با امیرالمومنین بازدارد؛ در نتیجه نقش عمار بسیار مهم است و امیدواریم این جشنواره نیز روز به روز به شفاف شدن موضوع فتنه کمک کند.

کلهر افزود: عمار یک فرهنگی بود که رسانه آن زمان در اختیار داشت و پرده‌های جهل را کنار می‌زد، و مقام معظم رهبری در سال 88 با اشاره به فتنه فرمودند کجاست عمار؟ زیرا فتنه بسیار پیچیده بود و تا فتنه پشت به ما نکند آن را نمی‌توان فهمید.

وی اظهار کرد: عمار فردی بود که فتنه را شناسایی و به دیگران افشا کرد و کسی می‌تواند نام عمار را به دوش کشد که برای حضور حد و مرزها را بداند و راه خود را مشخص کرده باشد تا گرفتار نشود.

مشاور سابق هنری رئیس جمهور تاکید کرد: سینما مستند می‌تواند خیلی از مسائل را روشن سازد و فعالیت در این عرصه سبب آشکارسازی واقعیت‌ها می‌شود.

/ 0 نظر / 16 بازدید